O zespole Pleciuga sp. z o. o.


mgr Magdalena Pejska

Dyrektor NPP-P Pleciuga, Logopeda,
Neurologopeda, Trener TUS

Opis w przygotowaniu…

mgr Justyna Szulc-Mastalerz

Wicedyrektor NPP-P Pleciuga, rehabilitant dziecięcy, terapeuta uroginekologiczny, terapeuta ręki

Od 2019 roku jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej i nauk społecznych. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego, oraz zarządzania w pomocy społecznej. 

Od 2015 roku rozwijam swoje zainteresowania na licznych kursach i szkoleniach. Swoją przygodę
z rehabilitacją rozpoczęłam od szkoleń z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, poprawą funkcjonowania osób starszych po urazach neurologicznych. 

W latach 2016-2017 pracowałam jako terapeuta w Domu Pomocy Społecznej w Płazie o profilu psychiatryczno-geriatrycznym. Obecnie głównym obszarem moich zainteresowań jest rehabilitacja niemowląt, dzieci oraz kobiet w ciąży, po ciąży oraz      z problemami uroginekologicznym. Od początku swojej pracy, włączam metody kinezjotapingu, igłoterapii oraz integracji i rehabilitacji blizn do stosowanych metod, co daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. 

Jestem ambitna, uparta i konsekwentna – nie zatrzymuje się w rozwijaniu kolejnych zainteresowań
i szukaniu rozwiązania problemów dotykających pacjentów zgłaszających się do gabinetu.
W wolnym czasie poza wyszukiwaniem kolejnych szkoleń i czytaniem książek (nie tylko medycznych) uwielbiam spędzać czas z bliskimi.

mgr Natalia Maruszewska

Psycholog kliniczny, pedagog

W 2016 roku ukończyłam studia magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie,
na kierunku psychologia kliniczna. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, pedagogiki i socjologii. Uczestniczyłam w szkoleniach i kursach z obszaru terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, wspierania rozwoju, treningu umiejętności społecznych. Jako psycholog posiadam doświadczenie
w pracy z dziećmi i młodzieżą , które zdobyłam podczas licznych wolontariatów i praktyk np. w Szpitalu Bielańskim na oddziale pediatrycznym, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, a także pracując jako psycholog w przedszkolu, szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą od 5 do 16 roku życia. W swojej pracy kieruję się mottem “Nic co ludzkie nie jest mi obce”. Podążanie za klientem, autentyczność, otwartość i indywidualne podejście do klienta są bardzo ważne, ponieważ umożliwiają tworzenie bezpiecznej przestrzeni oraz zbudowanie przymierza terapeutycznego, bowiem pracuję z człowiekiem a nie  “przypadkiem”.

Prywatnie uwielbiam spędzać czas z bliskimi, a moje zainteresowania to narciarstwo i pływanie na desce SUP.

mgr Jacek Synowiec

Psycholog, psycholog uzależnień

Nazywam się Jacek Synowiec. Jestem psychologiem – ukończyłem jednolite studia magisterskie uzyskując dyplom magistra psychologii ze specjalnością “psychologia rodziny i wspierania rozwoju”
w 2016 roku. Dodatkowo, przed ukończeniem studiów, zacząłem studium psychoterapii uzależnień, ukończywszy je z tytułem Specjalisty Psychoterapii Uzależnień, w Procesie Certyfikacji, w 2017 roku. Ukończyłem podyplomowo przygotowanie pedagogiczne. Obecnie jestem w trakcie studiowania podyplomowo na kierunku socjoterapia i resocjalizacja.

Pracuję z różnymi klientami, nie tylko z osobami uzależnionymi. Najbliższa mi metoda pracy to eklektyzm terapeutyczny (lub synergizm, w myśl koncepcji Selligmana) – czerpanie z różnych szkół psychoterapii oraz wykorzystywanie innych, sprawdzonych metod pomagania, o skuteczności potwierdzonej rzetelnymi badaniami. W pracy ważne dla mnie jest wspólne ustalenie jasnych i osiągalnych dla klienta celów oraz dopasowanie odpowiedniego dla klienta tempa realizowania ich.

Prywatnie jestem ojcem przecudownych stworzeń o imieniu Marianna i Helena oraz mężem mojej ukochanej Martyny. Opiekuję się też dwiema kotkami – Bastet i Divą. Zawodowo udzielam się poza prywatnym gabinetem w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 im. Marie Skłodowskiej- Curie w Opocznie (jestem w trakcie awansu na stopień nauczyciela mianowanego), a także pracuję na zlecenie (ad hoc) jako biegły psycholog sądowy w sprawach karnych. Jestem członkiem Powiatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Interesuje się filozofią wschodu, morsuję i stosuję metodę Wima Hoffa od ponad 4 lat, regularnie uprawiam sport i mniej regularnie trenuję sztuki walki, stosuję metodę medytacji Mindfulness.
Lubię czytać, co przy dwójce małych dzieci ostatnio gorzej mi wychodzi. W gruncie rzeczy jestem zainteresowany wieloma sprawami, ale nie wszystko idzie mi tak dobrze jakbym chciał. Jeśli chodzi
o bycie psychologiem to wychodzi mi to prawie najlepiej – lepszym jestem tylko ojcem i mężem.

mgr Joanna Nadia Dziubek

Psycholog kliniczny, terapeuta neuropsychologii

Ukończyłam psychologię (specjalność psychologia kliniczna i neuropsychologia) na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Na co dzień działam w obszarze szeroko pojętej pracy z dziećmi, głównie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi.

W kręgu moich zainteresowań naukowych znajdują się także tematy związane z psychologią zdrowia, zaburzeniami lękowymi oraz psychologią kryminalistyczną. W pracy kieruję się kreatywnością
i wrażliwością na potrzeby innych. Poza pracą jestem miłośniczką książek, muzyki i zwierząt

mgr Kamil Palak

Psycholog kliniczny, terapeuta neuropsychologii

Jestem absolwentem psychologii o specjalności psychologia kliniczna i neuropsychologia na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Jeszcze na studiach podjąłem się pracy związanej z indywidualną terapią neuropsychologiczną pacjentów po uszkodzeniach mózgu oraz pracą z pacjentami z zaburzeniami osobowości, co sprawia, że pracuję w obszarze, który lubię i mnie interesuje.

Ponadto, fascynują mnie psychologiczne aspekty czynów zabronionych oraz suicydologia. W pracy kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta, empatią oraz dużą chęcią pomocy.

Prywatnie, fan piłki nożnej, gastronomii pierogów ruskich.

mgr Aleksandra Klimek

Logopeda, pedagog

Ukończyłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie w 2021 roku. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, logopedą.

Oprócz studiów swoją wiedzę poszerzałam na szkoleniach prowadzonych przez Danutę Plutę – Wojciechowską oraz Joannę Pałasz. W logopedii najbardziej lubię pracę związaną z wywoływaniem poszczególnych głosek oraz pracę nad rozwojem mowy u dzieci z tzw. “opóźnionym rozwojem mowy”. Interesują mnie także obszary związany z muzyką w logopedii.

Dużo radości sprawia mi prowadzenia zajęć logorytmicznych, podczas których nie tylko skupiam się na aspekcie logopedycznym ale także i muzycznym. Lubię muzykę. Gram na gitarze i ukulele, śpiewam, zajmuję się oprawą muzyczną ślubów, prowadzę także chór. W swojej pracy staram się “przemycać” elementy muzyczne aby dzięki temu zajęcia były jeszcze bardziej atrakcyjne i ciekawe dla dzieci.


mgr Kinga Szymańska-Jesionek

Specjalizacja ginekologiczno – położnicza

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ciągle poszerzam swoją wiedzę – aktualnie jestem w trakcie robienia specjalizacji ginekologiczno – położniczej.

Zawodowo można spotkać mnie na oddziale ginekologiczno – położniczo – noworodkowym w szpitalu powiatowym w Opocznie. W swojej pracy spełniam się towarzysząc i pomagając kobietom praktycznie na każdym etapie ich życia. W tych pięknych, ale także w trudnych momentach.
Promuję karmienie naturalne. Uczę młode mamy jak słuchać swojego organizmu oraz jak pokonać trudności napotkane na wspólnej drodze z maluszkiem. Razem z mamą dobieram odpowiednie metody oraz rozwiązania problemów, tak by każdy był usatysfakcjonowany.

Fascynuje mnie biologia oraz to jak połączona mentalnie jest matka z dzieckiem. Praktykuję rodzicielstwo bliskości.  Chustonoszenie bardzo mi w tym pomaga. W niedługim czasie planuję również ukończyć kurs, po którym jako certyfikowany doradca noszenia w chustach, będę uczyć rodziców tej fantastycznej metody.

W poradni Pleciuga prowadzę zajęcia w szkole rodzenia. Uczę przyszłe mamy między innymi tego jak przygotować się do porodu, zajmować maluszkiem czy prawidłowo przystawić dziecko do piersi (a także jak rozwiązać napotkane trudności). Pomagam rozwiązać napotkane problemy oraz wątpliwości związane chociażby ze skompletowaniem wyprawki.

Prowadzę również konsultacje stacjonarnie oraz on – line.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci.